Mobiilmööbel aitab töökohti koondada
Andres Teder, AS Intera
01.02.2001 Äripäev
Vaid osa praegu tootmises olevast ja kasutatavast mööblist vastab moodsa liikuva büroo esitatavatele nõudmistele.
Büroos ei veedeta enam pikki päevi. Sealt astutakse läbi, pärastlõunad mööduvad nõupidamistel, meeskonnakoosolekutel ja klientide juures. Seega ei ole inimesel enam vaja oma kindlat töökohta. Firma peab sisustusega toetama kaasaegset tööstiili.
Hästi toimiv töökeskkond peaks pakkuma nii piisavalt privaatsust kui ka meeskonnatööks sobivaid ruume ning lahendusi.
Traditsioonilises kontoris tehakse tööd kabinetis töölaua taga, kasvavate paberivirnade vahel. Moodsas büroos on töövahenditeks saamas sülearvuti ja uudne väiksem töölaud, mis on sageli samaaegselt mitme inimese töökohaks. Ka paigalseisvaid sahtleid korvavad liigutatavad vagunkapid. Töölaudade osatähtsus hakkab vähenema, nad muutuvad väiksemaks ja märkamatumaks. Kapid on madalad ning neid saab kasutada ka avatud büroode liigendamisel.
Hea võimalus büroo liigendamiseks ja paberite säilitamiseks on liikuvate seinakeste kasutamine. Erinevate kasutusvõimalustega ratastel vaheseinu pakuvad mitmed mööblitootjad. Nii saab avatud büroopinnal mugavalt mõne töökoha ajutiselt eraldada ja leida koha ka paberite jaoks.
Samamoodi on liikuva inimese tarbeks projekteeritud ka liigutatavad vagunkapid esemete paigutamiseks. Vaguneid saab lukku keerata ja nad on mahukad panipaigad, kus on sahtlid väikeesemetele, koht kaustadele, rippkaantele, diskettidele ning CDdele. Kapi alumisele, vaibaga kaetud riiulile võib paigutada nii kingad kui ka koti.
Mobiilbüroosse sobivad ka seni vähe kasutatavad ajutised seisutöökohad. Seisutöökoht aitab kokku hoida põrandapinda, kuid sellise töökoha ostmisel tuleb jälgida, et sinna ka arvuti toite- ja võrgujuhtmed ulatuksid.