Abiks arvutilaua ostjale

Janne Mikkiver, AS Intera

25.02.2004 Äripäev

 

On inimesi, kelle jaoks tavaline laud mõõtmetega 60x120 cm koos laua alla kruvitud klaviatuurialusega kannab arvutilaua nime. Teised seevastu leiavad, et üks korralik arvutilaud on 60 cm lai kõrge torn, mis mahutab nii printeri, koopiamasina, kaustariiuli kui ka palju muud tööks vajalikku.

Kontorimööbli tootjad paigutavad igal aastal tootearendusse suuri summasid, et töötada välja ideaalsem arvutilaud, sest mööbli ühildatavus tänapäevase tehnoloogiaga on väga lai ja järjest avarduv valdkond. Enne valiku tegemist tuleb hoolega analüüsida oma vajadusi - arvutilaua funktsiooni võib aastaid edukalt täita ka väike elutoa diivanilaud, kui seal töötatakse sülearvutiga pool tundi päevas. Igapäevaseks tööks selline lahendus mõistagi ei sobi.

 

Enne arvutilaua ostu tuleb mõelda:

Millist tööd Sa teed?

Kas sisestad andmeid, tõlgid, joonestad, kujundad? Kas sul on operaatoritöö, mis nõuab pidevat ekraanil toimuva jälgimist või avad hommikul arvuti, loed meilid läbi, prindid välja vajalikud materjalid ja veedad päeva materjale läbi töötades, klientide ja koostööpartneritega suheldes? Mitu tundi päevas Sa arvutiga töötad?

 

Millise arvutiga Sa töötad?

Kas töötad arvutiga, millel on tavaline või õhuke LCD-kuvar? Või töötad sülearvutiga, kuid kasutad lisaks suurt kuvarit ja klaviatuuri? Õhuke LCD-monitor vajab vähem lauapinda kui traditsiooniline monitor. LCD-monitoriga saab teha tööd 60 cm sügavuse töölaua taga, tavalise monitori puhul on paras töölaua sügavus 80 cm.

 

Mitmetolline monitor Su arvutil on?

Väike kompaktne töölaud, mis on ideaalne töötamiseks 15tollise kuvariga, ei sobi 20-21-tollise kuvariga töötamiseks. Optimaalseks kauguseks ekraanist silmani on 60 cm. Kuvari ülemine serv peaks olema u 20 cm silma vaateliinist allpool. Kui kuvar on silmade suhtes liiga kõrgel, koormame liigselt silmalihaseid. Otse vaadates tahab silm vaadata kaugele, pilku langetades silma vaateväli koondub. Asetades kuvari kõrgele, sunnime pidevalt silma, mis tahab vaadata otse, koonduma. Lisaks silmadele saab liigset koormust õla- ja kaelapiirkond.

 

Kui suurt lauapinda Sa vajad?

Lauariiulitega saab lauapinda ka kõrguses kasvatada.

 

Millise kõrgusega arvutilauda Sa soovid?

Võimalusel eelista võimalust valida tööasendit (püsti, nõjatudes, istudes) ehk arvutilauda, mille kõrgust saab reguleerida vahemikus u 65-120 cm.

 

Martela kollektsiooni kuuluvad:

  • arvutilauad, mis on mõeldud suure kuvariga töötamiseks. Nende kuvaritasapind on laua töötasapinnast madalamal, loomulikult saab nii töötasapinna kui ka kuvaritasapinna kõrgust reguleerida. Mõnel laual on võimalik muuta isegi kuvaritasapinna kallet. See on mugav ja ergonoomiline lahendus neile, kes veedavad arvuti taga pikki tunde. Klaviatuur käib reeglina laua peal.
  • spetsiaalsed lauad kaasaskantava arvuti kasutajatele, mis on varustatud lukustatava taskuga, kuhu saab majast välja lõunale minnes oma sülearvutist sõbra tallele panna. Kasulik töölaua lisavarustus kaasaskantava arvuti kasutajatele on lauaplaadi serva külge kinnitatav pistikupesa. Tihtipeale on väikesed lihtsad asjad need, mis kasutusmugavust ja seeläbi väärtust lisavad.
  • kahe kuvari lauad, nurgalauad, ühtse lauaplaadi või töötasapinnast allapoole viidud kuvaritasapinnaga.
  • istumiskõrgused arvutilauad ehk lauad, mille kõrgust saab reguleerida vahemikus u 65-80 cm.
  • püsti töötamise lauad ehk lauad, mille kõrgust saab reguleerida vahemikus u 105-120 cm; jalarõngaga ja ilma jalarõngata
See veebileht kasutab küpsiseid